WP Destek Hattı

Blog kategorileri

En son yorumlar

Bel Destekli Oyuncu Koltukları: Oyun Sırasında Sağlığınıza Önem Verin

Bel Destekli Oyuncu Koltukları: Oyun Sırasında Sağlığınıza Önem Verin

Bel Destekli Oyuncu Koltukları: Oyun Sırasında Sağlığınıza Önem Verin

Bel ağrılarının kronikleşmesi ve bunu takip eden boyun ağrıları oturma elemanı olarak başka ürünlere duyulan ihtiyacı artırmıştır. Döner koltuk, yönetici koltuğu, çalışma koltuğu gibi ürünler yeterli bel desteği sağlamaz. Bel destekli oyuncu koltuğu ayak, vücut ve boyun desteği açısından da yeterli olmalıdır. Ancak sayılan ofis mobilyaları bunu gerçekleştirmede yetersizdir.  Bel destekli oyuncu koltukları oyun sırasında sağlığınızı korurken diğer yandan isteklerinizi de karşılar. Oyun zevkinizden taviz vermemek ve belinizi destekleyerek kronik ağrılar oluşmasını önlemek için bel destekli oyuncu koltukları vardır.  Bazı oyuncu koltuğu modellerinde sadece bel desteği bulunurken bazısında bel ve boyun desteği bir aradadır. ( örneğin; Ofisel ) Sağlığınızı korumak adına bel destekli oyuncu koltukları ihtiyaçlarınızda yanınızdadır. Konforlu ve ortopedik yapısı her uzvunuzu destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Bunun için dökme sünger veya yüksek dansite sünger tercih edilir. Bel destekli oyuncu koltukları uzun soluklu oyun zevki hedefleyenler için bir numaralı seçeneklere sahiptir.  Seçenekler içerisinde en iyisini arıyorsanız Ofisel’den başkasını düşünmeyin. Sadece bel desteği değil boyun desteği İçin de özel seriler kullanılır. Bel destekli oyuncu koltuğu kullananlar, en başta da gençler, ileri yaşlarda kemik ve kas sorunları yaşamazlar. Sağlıklı bir ileri yaş dönemi geçirmeleri kolaydır.

Bel Destekli Oyuncu Koltuğu Özellikleri Nelerdir?

Oyuncu koltuğunun ben desteğinin olması her model ve marka için geçerli değildir. Sadece en iyi ortopedik oyuncu koltukları için geçerlidir. Bel desteği olmadan oyuncu koltuğu düşünülemez. Oyuncu koltukları veya oyun oynama koltuklarında bel destekleri dışında boyun, sırt, kol ile bacak destekleri de olmalıdır.

 1. Ben destekli oyuncu koltuğu sünger dansitesi yüksektir. Belin sürekli dik durması için sünger kalınlığının az olmaması önemlidir. Çünkü geriye yaslandığınızda koltuk ve sizin aranızda ezilen destek bir süre sonra çöker. Bu da bel desteğinin birkaç ay sonra işlevini yitirmesi anlamına gelir.
 2. Ofisel bel destekli oyuncu koltukları 65 dansite dökme sünger ile smart sünger özelliklidir. Bu özelliğe akıllı ve hafızalı sistem de denir. Bu sistem sayesinde destek yastıkları kullanıldıktan sonra ilk haline dönebilecektir. 
 3. Bel destekli oyuncu koltuklarının bazılarında magne therapy yastık seçenekleri de kullanılabilir. Bu yastık sizi stresten, yoğun duygulardan ve ağrılardan arındırır.
 4. Bel destekli oyuncu koltuklarının en bilinen özelliği geriye yatırılmadır. Marka ve modele göre değişen bu özellikte 140° den başlayarak 180°’ye kadar uzanır. Ofisel 180° geriye yatabilmesi ile bilinir. 
 5. En az 3 boyutlu kolçak kullanımı tasarlanmıştır. Bazı modellerde 4D kolçak kullanımı yaygındır. 
 6. Ben destek yastıklarında kullanılan döşeme ve astar kalitelidir. Astar, süngerin daha sağlam ve diri durmasını sağlarken döşeme kalitesi de sırtınızı dayadığınızda terlemenizi engeller. 

Boyun Destekli Oyuncu Koltuğu Nedir?

Boyunda destekli oyuncu koltuğu konforunu arttıracak özel bir yastık bulunur. Hareketli 2 adet kemer boyun destek yastıklarının istediğiniz yerde sabitlenmesini sağlar. Oyun destekli oyuncu koltuğu nedir diye merak ediyorsanız durum çoğu markaya göre değişir.  Boyun destekleri olmayan ofis mobilyası, sandalye ve yönetici koltuğu oyuncu koltuğu değildir. Bu ürünlerde boyun için aparat bulunsa da boyun destekli oyuncu koltuğu olarak tanımlamak yanlıştır. Hareketli kemer üzerine oturtulmuş Ofisel boyun destekli oyuncu koltuğu, kullanıcının oyun esnasında, çalışırken veya dinlenirken rahatlamasını teşvik eder.

Magne Therapy Yastık Ve Oyuncu Koltuğu Destek Yastığı Farkı Nedir?

Oyuncu koltuğu bel ve boyun yastıkları çeşitli şekillerde tasarlanabilir. Magne therapy yastık ise bel desteklerinin tasarımı ve işlevselliğinde farklılığa gidilmesidir. Magne therapy yastık birçok açıdan ayrıntılı düşünülmüş aparattır.  Magne therapy yastık kullanıcıyı ruhsal ve bedensel olarak rahatlatır. İçerisinde yer alan manyetik dalgalar her zaman rahat etmeniz içindir. Eve dinlenmiş ve stresinizden arınmış biçimde gidebilirsiniz.

Magne Therapy Yastık Boyun Ve Bel Destek Yastıkları
Manyetik dalgalar ile bölgesel şifa sağlar. Boyun ve beli destekler.
Destek yastıkları yerine kullanılabilen terapi yastığıdır. Hareket ettirilebilir düzlem üzerinde 2 adet yastık vardır.
Magne therapy yastık için ek ücret ödemeniz gerekecektir. Smart sünger özelliği bulunur.
Ofisel ve Xprime oyuncu koltuğu modellerinde vardır.  Süngeri 60+ DNS veya 65 DNS’dir. Döşeme ve astar sünger kalınlığının azalmasını engeller. 
Manyetik alan ruhen ve bedenen iyi hissetmeniz içindir. İstemediğinizde çıkarılabilir. Ofisel ve Xprime gibi markalarda oyuncu koltuğu ile birlikte satılır. Bel ve boyun destek fiyatları olmaz. 

Sağlıklı Oyuncu Koltuğu Nasıl Olmalıdır?

Oyuncu koltuğu özellikleri 'nin farklı amaçlara hizmet etmesi tek yönlü mobilyalardan daha iyi olduğunu ortaya koyar. Sağlınızın daha iyi olmasını sağlayacak ve sizi riske atmayacak modeller üzerinden seçim yapabilirsiniz. Sağlıklı oyuncu koltuğu nasıl olmalıdır sorusuna cevap arıyorsanız tasarlanan markaya göre değiştiğini bilin.  Sağlıklı oyuncu koltuğunda bel ile boyun destekleri olmazsa olmazlardandır. Sağlıklı oyuncu koltuğu nasıl olmalıdır yerine oyuncu koltuğu özelliklerini inceleyin. Bazı markalar oyuncu koltuğu ürettiğini söylese de bunu hakkıyla yerine getirmede yetersizdir. 

 • Sağlıklı oyuncu koltuğu kriterleri aşağıda yer alır. Siz de bu bilgileri kendinize rehber edinebilirsiniz.  
 • Sağlıklı oyuncu koltuğunda birinci sınıf döşeme kullanılır.
 • Sünger bütün olarak değil üst düzey kalite standartlarında tasarlanır.
 • Döşeme için kullanılan suni deri malzeme kansere yol açmayacak içeriklere sahip olmalıdır.
 • Kumaş oyuncu koltuğu ise temizlenebilir ve dezenfekte edebilir özelliklerde bulunmalıdır.
 • Sağlıklı oyuncu koltuğunda mutlaka iki adet destek yastığı olur. Biri beli desteklerken diğeri boyun içindir.
 • Sağlıklı oyuncu koltuğu kriterlerini karşılaması için bu desteklerin vücudun her yerine ulaşması gerekir. Magne therapy yastık ile değiştirme imkanınız da olmalıdır. Sağlıklı oyuncu koltuğu kolçakları kollarınızı, bileklerinizi destekler. Bunun için kolçakların 3 kademeli olarak ayarlanabilmesi geliştirilmiştir.
 • Destekler açısından gelişmiş oyuncu koltuğu her zaman en sağlıklı modellerdendir.

Bel Destekli Oyuncu Koltuğu Modelleri Hangileridir?

Üretilen bel destekli oyuncu koltuğu modelleri karar vermenizde büyük ölçüde etkili olur. Eğer bel destekli oyuncu koltuğu modelleri hangileridir bilmiyorsanız Ofisel ve Xprime özelliklerini gözden geçirin. Ofisel bel destekli oyuncu koltuğu modelleri başlığı altında yaklaşık %99’dan fazla model vardır. Bel desteksiz hiçbir oyuncu koltuğu satış listesinde bulunmaz. Tam anlamı ile oyuncu koltuğu olmayan modellere ödeme yapmazsınız. Döner koltuk, çalışma koltuğu, yönetici koltuğu gibi ofis mobilyaları yerine oyuncu koltuğu kullanılabilecektir. Bel destekli ve boyun destekli oyuncu koltukları;

 • Ofisel Team Serisi Oyuncu Koltuğu (kumaş)
 • Xprime Winner oyuncu koltuğu
 • Xprime King oyuncu koltuğu
 • Xprime King Extra oyuncu koltuğu
 • Xprime PUBG oyuncu koltuğu
 • Xprime Tron oyuncu koltuğu
 • Xprime Team oyuncu koltuğu
 • Xprime Bio oyuncu koltuğu
 • Xprime Royal Pro oyuncu koltuğu
 • Xprime CLA RGB ledli oyuncu koltuğu
 • Ofisel Plus Oyuncu Koltuğu (Terletmez)
 • Ofisel Blody Oyuncu Koltukları
 • Ofisel Bulls Oyuncu Koltuğu
 • Ofisel Alpha Fab1 Kumaş Oyuncu Koltuğu
 • Ofisel Yeni Nesil Oyuncu Koltukları

Bunlar dışında Xprime oyuncu koltukları ve Ofisel oyuncu koltukları kategorisinde onlarca ürün listede yer alır. Hepsi de birbirinden özel olup bel destekli oyuncu koltuğu listesinin en başındadır. 

Yayınlanan 2023-12-28 Tarafından Mehmet Ayvaz Oyuncu Koltuğu 0 322

Bir yorum bırakCevap bırak

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu