WP Destek Hattı

Blog kategorileri

En son yorumlar

Oyuncu Koltuğu Bakımı Nasıl Yapılmalı ?

Oyuncu Koltuğu Bakımı Nasıl Yapılmalı ?

Oyuncu Koltuğu Bakım Talimatları

OYUNCU KOLTUĞU BAKIM TALİMATLARI

Günümüzde artık Evlerde, Ofislerde, Çalışma Alanlarında, Oyun Alanlarında ve Oyun Salonlarında en sık kullanılan Oyuncu Koltuğu Modelleri hakkında en çok ihtiyaç duyulan Bakım Talimatlarını detaylı olarak sizler için derledik.

Her ürün bir bakım gerektirir lakin Oyuncu Koltuğu hayatımızda kullandığımız ve en uzun süreleri üzerinde geçirdiğimiz koltuklar arasında 1. Sıradadır. Bu sebepten dolayı Oyuncu Koltuğu ürünlerinin de bir bakıma ihtiyacı vardır.

1.DERİ BAKIM TALİMATI

Ürünlerimiz eğer deri malzeme yapısını destekliyor ise özel bir bakım talimatı gerekmektedir. Aynı Bakımı Arabalarda kullanılan deriler ve çantalar içinde gereklidir. Xprime Oyuncu Koltuğu modellerimizde kullanılan deri Yüksek PU Değerine sahip olup piyasada yer alan en kaliteli deri malzeme kalitesine sahiptir. Bu deriler Suni Deri olarak geçmektedir lakin vücudumuzdaki derilerden pek bir farkı yoktur. Yani ellerimizi eldiven kullanmadan Kimyasal bir temizlik maddesi içerisine temas ettirmemiz halinde elimizde ciddi çatlamalar meydana gelir. Aynı Şekilde Oyuncu Koltuklarınızı temizlerken kesinlikle kimyasal Temizlik Maddesi ile silmemeniz gerekmektedir.

Oyuncu Koltuğu Deri Bakım Talimatı

Oyuncu Koltuklarınız için bizim kesinlikle önerdiğimiz Araçlarda Kullanılan Deri Bakım Kitleri yer almaktadır. Yapı marketlerde hatta bazı gross marketlerde bile bulabileceğiniz türden bakım setleridir. Genel de Oto Bakım Ürünlerinin bulunduğu reyondan tedarik edebilirsiniz. Bu Deri Bakım Kitleri Ellerimizi nemlendirmek için kullandığımız kremler gibi Oyuncu Koltuğumuzun derisini besler ve Çatlamasını, Dökülmesini önler. Derinizin ömrünü uzatır. Bizim önerimiz Ayda 1 Kere Oyuncu Koltuğunuzun Bakım ve temizliğini sadece bu kit ile yapmanızdır. Evlerinize gelen temizlikçiler bunları bilmez ve masanızı silmiş olduğu kimyasal bez ile koltuğunuzu da silebilir. Kimyasal Madde ile temas etmesi halinde hemen arkasından deri bakım kiti ile bakımını gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aksi halde Koltuğunuzun derisinin ömrünü ciddi anlamda azaltmış olacaksınız. Bizim önerimiz evlerinize gelen yardımcılara evin temizlik talimatını vermeniz ve koltuğunuzu ve bunun gibi hassas bakım gerektiren malzemelerin bakımı kendisinin veya hiçbir şekilde temizliğini yapmaması ve bakım ve temizliğini size bırakması yönündedir.

2.MEKANİK BAKIM TALİMATI

Oyuncu Koltuğu Modelleri çok komplike ürünlerdir. Yani size sağladığı yüksek hareket kabiliyeti yanı sıra mekanik aksamı çok fazla olan ürünlerdir. Oyuncu Koltuğu Modellerinin alt alanların da yer alan mekanizma içerisinde Dikey döşenmiş Alüminyum Plakalar yer alır. Bu alan 2 Ayda bir yağlanması önerilmektedir. Bazen Fabrikadan çıkışında yağı eksik olabilir ve gıcırdama sesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durum için de hemen yağlama işlemi yapılması gerekmektedir. Fabrika çıkışında yağlama işlemini bizim yapmamız halinde ürünlerin kargo ile taşınmasında yağın akması ve Oturma, Sırt alan derilerine bulaşması söz konusu olabiliyor ve bu durumda Mekanik Yağ deri üzerinde kalıcı leke bırakabiliyor. Bu sebepten dolayı fabrikadan çıkışında yağlama işlemi yapılmamaktadır. Yağlama ve Bakımı çok kolaydır. Bizim önerimiz WD40 Sprey yağlayıcı Modellerini tercih etmeniz yönündedir. Hem Kalite hem de kullanım kolaylığı ile yağlama işlemini kolaylıkla yapmanıza imkan sağlamaktadır. 180° Geriye Yatma özelliğine sahip Oyuncu Koltuğu modellerinde Yan mekanizma alanı da 4 Ayda 1 Kere Yağlanması gerekmektedir.

Oyuncu koltuğu Mekanik Aksamlarının Periyodik Bakım talimatları

Mekanizma Alanına erişmek için yan kol kapaklarının bulunduğu alanda tıpalar vardır. Bu Tıpaları Falçata, Bıçak veya kesici bir alet yardımı ile çıkarabilirsiniz. Bı tıpaları çıkardığınızda karşınıza Yıldız veya Alyan vidalar çıkacaktır. Alyan olması halinde ürün ile tarafınıza gelen alyan parçayı kullanabilirsiniz. Bu alandaki vidaları da çıkardığınızda Sağ tarafınızda Yaylı bir sistem göreceksiniz. Bu alanı yağlamanız gerekmektedir. Sol Tarafta ise herhangi bir yay yer almamasından dolayı ses yapacak tek alanı eklem bölgesi olup ses duymanız halinde açabilirsiniz. Genelde bu alan ses yapmamaktadır.

Yukarıda belirtildiği şekilde bakım talimatlarının yapılması halinde hiçbir sıkıntı ile karşı karşıya kalmayacaksınızdır. Bu bakımları yapmadığınız takdirde yaşanacak sorunlar garanti kapsamına dahil değildir.

En Çok yapılan hatalardan bir tanesi bir ürünü satın aldığınızda 2 Yıl her şeyine garantisi olduğu algısıdır.

Bu algının kesinlikle kasıtlı olarak düşüldüğünün farkındayız. Sonuçta böyle bir garanti kapsamı dünyanın hiçbir bölgesinde hiçbir kategorideki ürün skalasında yer almamaktadır. Mekanik ve fabrikasyon arızalar garanti kapsamında değerlendirilmekte olup Kullanıma bağlı oluşan sıkıntılar ve Kırılma, Çatlamalar garanti kapsamı dışındadır. Bu durum iade ve Garanti Sayfasında belirtilmiştir.

Yayınlanan 2021-02-28 Tarafından Oyuncu Koltuğu 0 4746

Bir yorum bırakCevap bırak

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu