WP Destek Hattı

Blog kategorileri

En son yorumlar

Kumaş Oyuncu Koltuklarının Avantajları Nelerdir?

Kumaş Oyuncu Koltuklarının Avantajları Nelerdir?

Kumaş Oyuncu Koltuklarının Avantajları Nelerdir?

Oyuncu Koltuğu farklı kumaş türlerinden üretilebilir. Deri, kumaş ya da fileli kumaş seçeneklerinden herkes ihtiyacı olana göre ürün seçimi yapar. Yalnız kullanışlı olması bakımından değerlendirildiğinde kumaş oyuncu koltuğu en çok tercih edilen oyuncu koltuğu modelleri arasındadır.

  •        Kumaş oyuncu koltuğu terleme yapmaz ve vücut ısınızı yüzeyden yansıtmaz. O sebeple de yazın kullanımı en rahat kumaş oyuncu koltuğudur.
  •        Silinebilme ve temizleme özelliği sayesinde ekstra bakım gideri ödemek zorunda kalmazsınız.
  •        Fileli kumaş oyuncu koltuğu modelleri vücudunuzun ve oyuncu koltuğunuzun nefes almasına imkan sağlar.
  •        Nemli ve hafif deterjanlı bir bezle bile kısa sürede temizlenebilir.
  •        Her mevsim kullanım kolaylığı sağlar.
  •        Kumaş oyuncu koltuğunda, deri modellerde olduğu gibi kumaş yüzeyinde çatlama ve aşınma olmaz.
  •        Spor modeller için birebir olmakla birlikte ofis ve iş yerleri için de oldukça iyi seçenekleri vardır.
  •        Renk çeşitliliği daha fazladır. Dolayısı ile de diğer kumaş türlerinden daha farklı tasarımlarda üretilebilirler.
  •        Kumaş oyuncu koltuğu üretilirken astar kullanıldığı için hem kumaş daha zor aşınır hem de koltuğun sünger yapısı zarar görmez. Böylece ortopedik özelliği de kaybolmamış olur.

Deri Oyuncu Koltuğundan vazgeçmek istemiyorsanız oturma ve sırt dayama kısmı fileli ya da kumaş Oyuncu Koltuğu modellerine de göz atabilirsiniz. Xprime kumaş ve deriyi birleştirerek ortaya etkileyici tasarımları olan işlevsel oyuncu koltuğu modelleri çıkarmıştır.

Bazı markaların kullandığı deri kumaş kalitesiz ve suni deri olduğundan terletmesi oldukça doğaldır. Ancak deri Oyuncu Koltuğu tercih edenlerdenseniz Xprime oyuncu koltuğu modellerine göz atabilirsiniz. Xprime, birçok Oyuncu Koltuğu markasına göre daha kaliteli kumaş kullandığından oturduğunuzda koltuğunuz daha az terleme yapacaktır. Ofislerde ve iş yerlerinde deri oyuncu koltuğu olarak Xprime markasını tercih etmek kullanım sürenizi de uzatacaktır. 

Oyuncu Koltuğu Neden Önemli?

Kumaş Oyuncu Koltuğu Özellikleri

Sağlığına ve konforuna önem veren kişiler genelde oturma elemanı olarak oyuncu koltuğu tercih eder. Oyuncu Koltuğu, oturma elemanının en gelişmiş halidir. Ortopedik özellikleri daha ileri boyutlu olmakla birlikte fizyoterapistlerin önerdiği oturma şekline uygun olarak tasarlanmıştır. Kol, bel ve boyun bölgesine önem verilerek tasarlanan oyuncu koltuğu, uzun süreli kullanımda birçok sağlık probleminize de çözüm sunacaktır.

Saatlerce bilgisayarda ya da masanın başında oturmak zaman içinde bazı vücut ağrılarına sebep olacağından oyuncu koltuğu bu durumun önüne geçecektir. Xprime gibi bazı markalarda kullanılan ekstra boyun ve bel destek pedleri sayesinde ideal vücut duruşunuzu da koruyabilirsiniz. Özellikle erken yaşlarda kambur olma riskini azaltır. Ergenlik döneminde ya da küçük yaştaki çocuklarda oturma şeklinden kaynaklanan problemleri engellemekle kalmaz var olan iskelet ve kas sistemi sorunlarını da azaltacaktır.

Mesaisi fazla olan kişilerin duruş bozukluğunu engellemenin yanında çalışırken dinlenmenize de imkan sağlar. Masa ve Oyuncu Koltuğu arasındaki mesafe farkını doğru bir şekilde belirlemede etkili olan Oyuncu Koltuğu, çalışırken kol ve kas ağrılarınıza çare sunar.   

Oyuncu Koltuğu Özelliği Nedir?

Oyuncu Koltuğu özelliği nedir ve neden tercih edilir konusunu merak edebilirsiniz. Diğer oturma elemanlarından daha niteliklidir çünkü sünger yapısı daha kalitelidir. Özellikle Xprime gibi markalar, oyuncu koltuğu süngeri konusunda oldukça hassastır. Oyuncu Koltuğunda sandalyeden daha kaliteli ve nitelikli süngerler kullanılmak zorundadır. Aksi durumda oyuncu koltuğunun sandalyeden farkı kalmaz. O nedenle de yüksek yoğunluklu sünger kullanılmak zorundadır.

Xprime, 60+ DNS ya da 65 DNS yüksek yoğunluklu sünger kullanarak oturanların rahat etmesini sağlar. Konfor ve rahatlık özelliğini etkileyen sünger sayesinde iskelet sağlığı da desteklenmiş olur.

Kolçakların ayarlanabilir olması ve dirsekleri acıtmaması oyuncu koltuğu özelliğinden biridir. Kullanılan yumuşak plastik ve kumaş dokusu sayesinde kollarınızı dayayarak çalışsanız bile dirsek, kol ve bilek ağrısı ile karşılaşmazsınız. Bu konuda oldukça iyi modelleri bulunan Xprime oyuncu koltuğu serilerini mutlaka denemelisiniz. Xprime Oyuncu Koltuğu Modellerinin kolçakları yaklaşık % 80 oranında ortopediktir.

Oyuncu Koltuğu Ne Almalı?

Oyuncu Koltuğu ne almalı konusundan önce ihtiyaçlarınızı belirlemeniz önemlidir. Uzun süre masa başında çalışıyorsanız mutlaka masajlı oyuncu koltuğu ya da profesyonel oyuncu koltuğu satın almalısınız. Ancak yayıncı iseniz o zaman Xprime markasının yayıncılar tarafından en çok kullanılan serilerini tercih edebilirsiniz.

Ofislerde ya da iş yerlerinde 180 derece geriye yatma özelliği bulunan, kolçak yükseklik ayarı ve oyuncu koltuğu yükseklik ayarı bulunan ürünleri tercih etmelisiniz. Satın alacağınız oyuncu koltuğu kaliteli olmalı ki her kilodan kişiyi de rahatlıkla taşıyabilsin. Derimi Yoksa Kumaş Oyuncu Koltuğumu tercihinizle ilgili fikire ihtiyacınız varsa sayfamızı inceleyebilirsiniz. Çünkü kaliteli ve uygun fiyatlı ürün yelpazesi oldukça geniştir. 

Ek Kaynaklar

Yayınlanan 2022-09-08 Tarafından Mehmet Ayvaz Oyuncu Koltuğu 0 520

Bir yorum bırakCevap bırak

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu