WP Destek Hattı

Ergonomik Sandalye Nedir?

Çok sayıda ofis koltuğu güzel görünüyor, ama hepsi ergonomik değil. Konforda çalışmak istiyorsanız, hem vücudunuza hem de çalışma biçiminize uyum sağlayacak şekilde ayarlanabilen bir sandalye seçmeye gayret eder.

Ergonomik sandalye olarak kabul edilebilmek için tüm sandalyelerin bu minimum gereksinimleri olmalıdır:

Koltuk Yüksekliği Ayarı - Koltuk yüksekliğinizi, dizlerinizi kalçalarınızdan biraz daha düşük olacak şekilde ayarlayabilmelisiniz;

Koltuk Pan Derinliği Ayarı (koltuk sürgüsü) - Bu, koltuğunuzun derinliğini, koltuğun ön kenarı ile dizinizin arkası arasında 1-4 inç olacak şekilde ayarlamanıza olanak tanır ve böylece hem bacak desteği hem de kan akışı sağlanır.

Geri Kalan Yükseklik Ayarı - Koltuğunuzun yüksekliğini ayarlayabilme özelliği, en iyi sırt desteği için sırt yastığının dış hatlarını konumlandırmanızı sağlar.

Döner Taban - Otururken dönme yeteneği sağlar.

Arka Açı Ayarı - Bu, rahat bir pozisyon için arkaya ince ayar yapmanızı sağlar. Gün boyunca pozisyonları değiştirmenizi veya arka açının açılmasını ve ileri geri sallanmasını öneriyoruz.

Geri Eğme Gerilim Ayarı - Germe düğmesi, sandalyenize geri dönmek için gerekli basıncı ayarlamanızı sağlar.

Kol Desteği Ayarı - En azından, koltuk kolları yükseklik ayarlı olmalıdır. Optimal olarak kollar da genişlik ayarına göre ayarlanabilir ve / veya bir eksen sunar, böylece kollarınızı, yazarken en iyi şekilde destekleyebilecekleri yere yerleştirebilirsiniz.

Kalite Tekerleri - Genellikle göz ardı edilir, ancak bu önemli, çünkü tüm vücut ağırlığınız sandalyenize girerken ve çıkarken bir veya iki tekerleği destekliyor. Daha ucuz tekerler sık ​​sık kırılır.

Kararlı Tekerlek Tabanı - Minimum beş kollu tekerlekli taban.

Bel Desteği - Bel desteğinin doğru konuma yerleştirilmesi için ayarlanabilir olması gerekir. Bazen bu, koltuk arkalığı yüksekliği değiştirilerek gerçekleştirilir. İdeal olarak, lumbar bağımsız olarak yüksekliği ayarlanabilir. Bazı sandalyelerde, bel desteğinin derinliği ve / veya basıncı da ayarlanabilir.

Kafalık Ayarı - Bir koltuk başlığı ergonomik bir koltuk gerektirmez, ancak bir koltuk başlığınız varsa, size uygun şekilde sığacak şekilde ayarlanabilir.

Duruş Değişikliklerini Teşvik Ediyor - Eğer pozisyonları bazen değiştirirseniz, uzun bir iş gününde daha rahat edersiniz. Hareket kan akışını ve uyanıklığını artırmaya yardımcı olur ve derin ve düşük motivasyonu önler. Bu, gündüz 5 dakika ama sık sık her zaman yardımcı olabilir veya arka açınızı değiştirerek yardımcı olabilir.

İşte aldın! Konfor ve uzun süreli sağlığınız için doğru ergonomik sandalyeyi seçmek çok önemlidir. Sizin için doğru sandalyeyle ilgili herhangi bir sorunuz varsa bize bildirin. Yardım etmek için her zaman mutluyuz!


Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu