WP Destek Hattı

Blog kategorileri

En son yorumlar

Oyuncu Koltuğu Nasıl Seçilmelidir?

Oyuncu Koltuğu Nasıl Seçilmelidir?

Oyuncu Koltuğu Nasıl Seçilmelidir?

Oyuncu koltuğu nasıl seçilmelidir konusundan ziyade ihtiyaçlarınız nelerdir ve oyuncu koltuğunu kullanacağınız yer önemlidir. Oyuncu koltuğunu; çalışanlar, öğrenciler, yayıncılar, gamerlar ve bilgi teknolojileri (IT) uzmanları daha çok kullanır. Her sektörün çalışma süresi ve şartları farklı olmakla birlikte hepsinin ortak yanı oyuncu koltuğunun sağladığı konfordur. Kullanım alanınızı ve ihtiyaçlarınızı tespit ettikten sonra ona uygun oyuncu koltuğu modelleri bakabilirsiniz.  

1.    Profesyonel Oyuncu Koltuğu

Profesyonel oyuncu koltuğu olarak da bilinen koltuk özellikleri ortalama oyuncu koltuğundan daha farklıdır. Günlük çalışma saati fazla olan her kişinin kullanabileceği oyuncu koltuğu profesyoneldir. Özelliklerine de bakıldığında en iyi oyuncu koltuğu denilecek modeller profesyonel oyuncu koltuğu olarak kullanılır.

  •        Profesyonel oyuncu koltuğunun sünger kalitesi çok önemlidir. Uzun süre oturmaya bağlı olarak çökme ve aşınmanın olmaması için kaliteli ve yüksek yoğunluklu sünger kullanılmalıdır. Xprime oyuncu koltuğu modelleri 60 + dansite ya da 65 dansite yüksek yoğunluklu dökme süngerden yapılmıştır.
  •        Geriye yatma özelliği mutlaka olmalıdır. 180 dereceye kadar olmasa bile en az 150 derece geriye yatma özelliği gerekir.
  •        Farklı ihtiyaçlara cevap veren özel serileri de olmalıdır.
  •        Deri ve kumaş kalitesi çok iyi olup her ortama uyum sağlayacak modelleri bulunmalıdır.

Xprime profesyonel oyuncu koltuğu üretiminde son derece iyidir.  Xprime Plus Oyuncu Koltuğu, Xprime Air Serisi Oyuncu Koltuğu, Xprime Omega Oyuncu Koltuğu, Xprime King Extra Oyuncu Koltuğu, Ofisel Alpha Fab1 Oyuncu Koltuğu, Zeus Oyuncu Koltuğu, Xprime Winner Oyuncu Koltuğu, Xprime Titan Kumaş Oyuncu Koltuğu, Xprime King Fabric Oyuncu Koltuğu, Xprime Cool Oyuncu Koltuğu, Xprime Hero Oyuncu Koltuğu profesyonel oyuncu koltuğu modelleridir.

2.    Ofis ve Çalışma Koltuğu

Ofis ve çalışma koltuğu olarak oyuncu koltuğu kullanımı çok yaygındır. 15 saate kadar bile uzayan çalışma sürelerinde dahi ilk oturduğunuzdaki konforu sağlayan donanımları vardır. Yönetici koltuğu, çalışma koltuğu olarak;

  •        Ortopedik özellikleri fazla oyuncu koltuğu tercih edilmelidir. Gün içinde zihin yorgunluğuna ek olarak görülen bedensel yorgunluğu en iyi atabileceğiniz ürün, oyuncu koltuğudur.
  •        Deri ve şık tasarımlara sahip malzemelerden üretilmelidir. Çalışma ortamında müşteriler için ofisin görünümü ve konforu önemlidir. Şirket ve yönetici itibarınızı korumanıza yardımcı olur. Ofisler için özel serileri de olan Xprime oyuncu koltuğu modellerini seçebilirsiniz.
  •        Hafızalı akıllı sünger çoğu oyuncu koltuğunda kullanılmaz. Ancak kullanılması sizi hem oyuncu koltuğu masrafından kurtarır hem de uzun süre ortopedik özelliğin devam ettirilmesini sağlar. Xprime gibi markaların hafızalı akıllı süngeri siz oturduğunuzda vücudunuzun şeklini alırken kalktığınızda tekrar eski haline döner. Bu da oyuncu koltuğunda aşınma ve çökmelerin önüne geçip uzun süre konfor sağlar.

Oyuncu koltuğu yerine çalışma koltuğu ya da yönetici koltuğu tercih ediyorsanız Ofisel.com adresinden de ürünlere göz atabilirsiniz.

3.    Yayıncıların Kullandığı Oyuncu Koltuğu

Twitch ya da başka platformlar üzerinden çok sayıda bilgisayar oyunu oynayıp bunları yayınlayanlar vardır. Twitch ve Youtuber yayıncıların kullanabileceği oyuncu koltuğu için rahatlık ve konfor yanında spor öğeler de olmalıdır. Twitch ve Youtuber yayıncıları bazen turnuvalara katılır bazen de çok uzun süre kalkmadan bilgisayar oyunu oynar. Oyun oynarken motive olmak ve dikkatinizi toplamak için oyuncu koltuğunda oturduğunuzun bile farkına varmamanız gerekir.

Saatlerce bilgisayar hareketsiz bir şekilde oyun oynayan yayıncıların sağlığını koruması için;

  •        Esneme kabiliyeti olan ve yükseklik ayarları yapılabilen oyuncu koltuğu satın alması gerekir. Böylece rahatsız pozisyonunuzu saniyeler içinde düzeltip oyununuza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  •        Uzun süre oturulduğundan dolayı kumaşı terletmeyen oyuncu koltuğu seçilmesi önemlidir. Xprime markası, oyuncu koltuğunda euro kumaş ve 1. kalite kumaş kullandığından kalkmadan saatlerce oyun oynasanız bile terlemezsiniz. Spor oyuncu koltuğu özellikleri de taşıdığından sadece oyununuza odaklanmak ve keyfini çıkarmak dışında bir şey düşünmenize gerek yok. Ayrıca uzun süre oturmaya bağlı ortaya çıkacak problemleriniz de en aza inecektir. 

https://ofisel.com/27-oyuncu-koltuklari

Yayınlanan 2022-10-04 Tarafından Mehmet Ayvaz Oyuncu Koltuğu 0 1428

Bir yorum bırakCevap bırak

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu