WP Destek Hattı

Blog kategorileri

En son yorumlar

Sandalye Nedir ? Sandalye Çeşitleri Nelerdir ?

Sandalye Nedir ?

Sandalye; Genelde 4 Bacağı olan ve üzerine oturmamız için tasarlanmış mobilya çeşitlerine Sandalye denir.

Sandalye hayatımızın her alanında önemli bir yer tutmaktadır. O kadar önemli bir tutmaktadır ki, Yorulduğumuzda veya çalışma yaparken sürekli gözlerimiz onu arar. Sandalye ürünleri o kadar büyük temel ihtiyaç halindedir ki bir çok çeşidi vardır ve size Sandalyenin hayatımızdaki yeri ve önemi hakkında kısa bir bilgi vermek istiyoruz.

Yemek Masası Sandalyeleri

       Günümüzde yemek masaları artık çok fazla tercih edilir olmuş durumda ve modanın gereği artık tüm salonlarda Yemek Masaları için bir alan ayrılmaktadır. Yemek Masaları genelde Yemek ve Kalabalık misafirler için uygun yemek ortamı yaratmak için kullanılır lakin artık evlerimizde yemek yapmak ve bunu tüketme kültürü yavaş yavaş geride kalıyor. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Aydın, Muğla vb. Bölgelerdeki aile yapılarında çok düşük seviyede izlemektedir. Bu sebepten dolayı Yemek masalarının üzerine Göze hoş gelen objeler ve resim sergisi halini almaya başladı. Yemek her ne kadar tüketilmese ve Yemek Masalarının ihtiyaçları dekor köşesi haline gelse de Yemek Masa Sandalyelerinin önemi hala devam etmektedir. Evinize gelen kalabalık misafirleriniz için ilk tercih edilen Sandalyeler genelde salonda yer alan Yemek Masasının Sandalyeleri olmaktadır. Buradan önemli bir sonuç çıkıyor aslında. Yemek Masaları gün geçtikçe bir dekor objesi haline gelse de Sandalyeler onun bir parçası olmasına rağmen özünü korumaya devam ediyor. Buda Sandalye’lerin önemini bir kez daha bize gösteriyor.

Ofis Sandalyeleri

          Gelişen toplumların etkileri altında Ofis Ortamları da gelmektedir. Ev Ofis ( Home Ofis ) yaygınlaşmakta ve yazılım tarafında ciddi yatırımlar ve tecrübeler yaratılmaktadır. İşte tüm bu gelişen ortam içerisinde yeni bir sektör olan Dijital Pazarlama, Sosyal Medya Yönetimi, Müşteri Hizmetleri gibi ilave departmanlar ortaya çıkmaktadır. Artık tüm büyük firmalar veya kurumsallaşma yoluna giren firmalar bu tip Departmanları kurmaktadır. Bu departmanlar için Yönetici, Sekreter ve Çalışma Personellerine ihtiyaç durulmaktadır. Her eklenen departman ve kişi ilave Sandalye ihtiyacı olarak ortaya çıkmaktadır. Şimdi şunu diyebilirsiniz, konuyu nasıl sandalye’ye bağladı diye. Yazımızın başlığı gereği bağlamak durumdayım J

Haydi biraz detaylarda boğulalım ve Ofislerde Sandalye Çeşitlerini inceleyelim.

Yönetici Koltukları : Departman Yöneticileri veya Genel Koordinatörlerin kullandıkları normal koltuklardan daha büyük ve heybetli olan modellere Yönetici Koltuğu denir. Yönetici Koltuğu kullanan kişinin yetkileri seviyesinde Kral Koltuğu gibi modeller dahi yer almaktadır. J Üst Yönetici koltukları Genelde Deri ve Ahşap Ayaklı olan Koltuk Modelleridir. Yönetici Koltuğu Modellerini incelemek için tıklayınız.

Şef Koltukları: Departman bölümlerde usta başı veya yetkili olan kişilerin kullandıkları koltuk modellerine Şef Koltukları denir. Şef Koltukları Normal çalışma koltukları ile Yönetici Koltukları arasında bir büyüklüğe sahiptir. Yani Personelden yetkili ama bir yönetici kadar yetkiye sahip olmayan kişilerin kullandıkları , sınırlı yetki ile donatılmış yönetici koltuklarına denir. Şef Koltuğu Modellerini incelemek için tıklayınız.

Çalışma Koltukları: Öğrenci ve Ofis Personel grubunun kullanmış oldukları koltuk modellerine Çalışma Koltukları denir. Çalışma Koltukları en çok satışı ve satış hacmi olan koltuk modelleridir. Çalışma Koltukları tüm üniversite, ortaokul, lise, Sekreter ve Personeller için tercih edilen yaygın Sandalye Modelleridir. Piyasada hak ettiği önemi ve tasarım anlamında değeri göremeyen Koltuk Grubu olduğunu düşünmekteyim. Çalışma Koltuğu Modellerini incelemek için tıklayınız.

Bar Sandalyesi: 60-76 cm arasında yüksekliğe sahip olan sandalye modellerine Bar Sandalyesi denir. Bar Sandalyesi genelde Bar alanlarında tercih edilmekte olup günümüzde açık mutfak ile oturma alanı arasına eklenen yüksek masa etrafına en az 4 adet eklenen yeni nesil akıllı evlerde en çok tercih edilen ve olmazsa olmaz sandalye modelidir. Bar Sandalyesi Modellerini incelemek için tıklayınız.

Oyuncu Koltuğu: Oyun oynayan her yaştan kişinin rahat ve uzun saatler geçirmeleri için özel tasarlanan koltuk modellerine Oyuncu Koltuğu denir. Oyuncu Koltukları kenarlardan vücudu sarmak sureti ile sırt ve boyun bölgesi boşluğuna denk gelecek şekilde tasarlanan özel üretim koltuk modelleridir. Günümüzde en çok tercih edilen koltuk modellerindendir. Oyuncu Koltuklarını incelemek için tıklayınız.

Yayınlanan 2019-12-26 0 9527

Bir yorum bırakCevap bırak

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu