WP Destek Hattı

Blog kategorileri

En son yorumlar

Oyuncu Koltuğunun İnsan Sağlığına Faydaları Nelerdir?

Oyuncu Koltuğunun İnsan Sağlığına Faydaları Nelerdir?

Oyuncu Koltuğunun Sağlığa Faydaları

Oyuncu koltuğu son yıllarda sandalyelere ve tekli koltuklara alternatif olarak ortaya çıkmıştır. Teknolojinin gelişmesi ve makineleşmenin artması ile artık insanlar masa başlarında ya da oturdukları yerde çalışmaktadır. Bu durum aslında iyi gibi görünse de hareketsizliğe ve duruş bozukluklarına bağlı sağlık problemlerini tetiklemiştir. Bu gibi olumsuzlukları ortadan kaldırmak amacı ile Xprime firması oyuncu koltuğu tasarlayıp üretmiştir. Xprime oyuncu koltuğu iskelet sistemi ve bazı duruş bozukluklarından kaynaklanabilen rahatsızlıkları engellemektedir.

Terleme yapmayan özel deri yüzeyi sayesinde rahat bir şekilde güvenle saatlerce Xprime oyuncu koltuğunda oturabilirsiniz. Ortopedik sünger yapısının gerektiği kadar yumuşak olması ve uzun süre dayanabilecek şekilde kaliteli malzemelerden üretilmiş olması da tercih sebepleri arasındadır. Diğer oyuncu koltukları gibi sürekli kullanım sonucu deri yüzeyde yırtılma ve sünger kısmında çökme olmaz. Bu sayede de otururken rahatsız hissetmezsiniz.  100 ile 160 kiloya kadar taşıma özelliği sayesinde rahatça kullanabilirsiniz.

Xprime oyuncu koltuğu tasarlanırken bedende uzun süreli oturmaya bağlı olabilecek ve zamanla hissedilecek her türlü rahatsızlık hissi düşünülerek üretilmiştir. 3D hareketli kolçaklar sayesinde kol, bilek ve dirsek ağrısı hissetmezsiniz. Kolunuza denk gelen yerde bulunan mekanizma ne çok sert ne de çok yumuşaktır. Olması gerektiği kadar sertlikte olan bu kol desteği sayesinde 180 derece eğilebilen gövdesi ile kendinizi dinlenme moduna alabilirsiniz.

Oyuncu Koltuğunun Gençlerin Sağlığı Üzerinde Etkisi

Etrafa bakıldığı zaman gelişim çağındaki çocuklar ve yetişkin kişiler gittikçe kamburlaşmaya başladı. Bunun nedeni ise bedenin şeklini almayan ve rahatsız koltuk ya da sandalyelerde saatler geçirmek zorunda olmaktır. Uzun bir süre aynı şekilde ve rahatsız pozisyonda oturmak iskelet sistemini de etkileyeceği için gençlerin ilerde birçoğunda sırt bölgesinde kamburluk baş gösterecektir. Xprime oyuncu koltuğunun sırt kısmı iskelet sistemini dik tutacak şekilde tasarlanmış olup bel desteğine ek olarak sırt bölgesinde bel ve boyun kısmına gelecek şekilde iki adet yastık bulunur. Sandalye gövdesine monte edilmiş kayışlar sayesinde bu yastıklar yukarı aşağı doğru hareket ettirilebilir. Xprime oyuncu koltuğu farklı boy uzunlukları düşünülerek iki şekilde tasarlanmıştır. King ve King Extra modellerinin sırt yüksekliği 93 cm iken One modelinin sırt yüksekliği 85 cm’dir. Bu sayede boyunuzun uzun ya da kısa olması fark etmeyecek olup size uygun sırt yüksekliği ile duruş bozukluklarını kontrol altına alabilirsiniz. . Boyun süngerinin boynu saracak ve destekleyecek şekilde tasarlanması olası boyun rahatsızlıklarının önüne geçer.

Xprime oyuncu koltuğu sadece bilgisayar tutkunları için değil sürekli ders çalışan öğrenciler için de oldukça kullanışlıdır. Saatlerce ders başında sert bir zeminde oturmak yerine Xprime oyuncu koltuğunun yumuşak sünger zemini ve terlemeye yapmayan, nefes alabilen ve 60 cm oturma alanı genişliği ile 50 cm oturma alanı derinliği sayesinde rahatça oturabilirsiniz. 3D kolçakları saatlerce ders çalışan gençlerin biraz dinlenip tekrar devam edebilmeleri için gayet uygundur. Dersin başından kalkıp tekrar oturmak zaman kaybı olabilir. Vakit önemli olduğundan çocuğunuz ders çalıştıktan sonra mola verdiğinde Xprime oyuncu koltuğunu 180 dereceye kadar eğip mola verebilir.

Oyuncu Koltuğu Dışındaki Diğer Modellerin Faydaları

Sadece oyuncu koltuğu olarak değil Ofisel yönetici koltuğu, ofis koltuğu, çalışma koltuğu, refakatçi koltuğu ve ortopedik koltuk seçenekleri ile farklı alanlarda hizmet vermektedir. Birden çok alanda farklı seçenekler ile koltuk üretilmesi her alanda kullanılan koltuk ihtiyacının farklı özelliklere sahip olması gerektiğidir. Ofisel bu ince ayrıntıyı fark ederek koltuk modellerini kişiye özgü şekle getirmiştir. Kişiselleştirilmiş farklı Ofisel koltuk seçenekleri ile kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Ofisel yönetici koltuğu ile ofisinizde rahatlıkla birlikte verimi de artırabilirsiniz. Saatlerce masa başında oturmak yorucu gibi görünmese de rahatsız edicidir. Aslında pozisyon değiştirmeden aynı şekilde saatlerce oturmak bel, boyun, dirsek ağrıları ve bedensel problemleri de beraberinde getirir. Ancak vücut tipinize ve zevkinize uygun Ofisel ofis koltuğu ile saatlerce çalışsanız bile yorulmamış hissedeceksiniz. Hareketsizliğe bağlı farklı bölgelerde oluşan ağrılara Ofisel ofis koltuğu ile veda edebilirsiniz. Ara vermek istediğinizde koltuğunuzu yatırmanız yeterlidir. Kısa molalarda evinizdeymiş gibi dinlenebilirsiniz. Bu sayede işlerinizde daha önce göstermediğiniz performansı ve başarıyı göstermiş olacaksınız.  Ayrıca tarzınıza uygun Ofisel ofis koltuğu seçenekleri ile odanızda sizi ziyarete gelen müşterilerinizi ve ziyaretçilerinizi ağırlayabilirsiniz. Ofis ortamında şıklığı ve rahatlığı yakalayabileceğiniz değişik renk seçenekleri ve modelleri ile Ofisel ofis koltuğunuz artık vazgeçemedikleriniz arasında olacak. Ofisiniz sürekli resmi işlemlerin yapıldığı bir yer ise makam koltuğu modelleri tam olarak size göredir. Yalnız fazla ağır modellerden hoşlanmıyorsanız deri, ahşap ayaklı ya da ortopedik yönetici koltuğu seçenekleri ile tarzınızı ofisinize dilediğiniz şekilde yansıtabilirsiniz.

Ek Kaynaklar

Yayınlanan 2022-08-26 Tarafından Mehmet Ayvaz Oyuncu Koltuğu 0 793

Bir yorum bırakCevap bırak

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu