WP Destek Hattı

Blog kategorileri

En son yorumlar

Oyuncu Koltuğu Kolçak ( Kol Dayama Alanı )

Oyuncu Koltuğu Kolçak ( Kol Dayama Alanı )

Oyuncu Koltuğu Kolçak

Oyuncu koltuğunda konforu sağlayan en önemli ayrıntılardan biri de kolçaklardır. Oyuncu koltuğu kolçak özellikleri en az ortopedik unsur kadar önemlidir. Oturduğunuz yerde kollarınız ve dirsekleriniz yorulduğunda dayanma ve destek alma ihtiyacı hissedersiniz. Oyuncu koltuğundan kalkmak isterken de aynı şekilde desteğe ve tutunacak bir kola ihtiyaç bulunur. Saatlerce hareketsiz bir şekilde oyuncu koltuğunda otururken elinizi ve kolunuzu bir yere dayamak gerekir. Bu hem iskelet sağlınız için hem de kol ile kas sağlığınız için önemlidir. Oyuncu koltuğunda kullanılan sünger kadar kolçak yapısına da dikkat edilmelidir.

Masa başında ya da bilgisayarda çalışırken kollarınız veya dirsekleriniz masaya yetişmiyor ise yarım saat sonra bile ağrı hissedersiniz. Kaldı ki en az 8 saat iş yerinde ya da masa başında çalışan bir kişi için bu süre oldukça uzundur. İşten eve geldiğiniz zaman gün içerisinde masanın altında ya da çok üstünde kalan dirsekleriniz ve kollarınız ağrımaya başlar. Günün yorgunluğunu uyuyarak bile üzerinizden atmanız mümkün olmaz. Geçmeyen ağrılar ile yeni güne yorgun ve dinlenmemiş olarak devam edersiniz. Bu da iş yerindeki başarınızı ve performansınızı etkiler. Ayrıca akşamları dinlenemediğiniz için de sevdiklerinize vakit ayırmakta zorlanabilirsiniz. Sürekli yorgun hisseden kol ve dirsekleriniz bir bardağı bile kaldıramayacak hale gelir. Akşamları koltukta uyuyakalırsınız. Çocuklarınız ve sevdikleriniz ile vakit geçiremezsiniz ve en mutlu anlarına şahit olamazsınız.

İş yeri sahibi iseniz ya da bir şirkette sorumlu bir pozisyonda iseniz çalışanlarınız için oyuncu koltuğu kolçak özellikleri olan bir ürün almanız mantıklı olacaktır. Çalışanlarınızın iş verimini artırmak ve çalışırken çeşitli sağlık problemleri ile karşılaşılmaması için özen göstermeniz gerekir. İş yerinde en az 8 saat masa başında oturarak çalışan bir kişi sırt, bel, boyun, dirsek ve kol ağrısı yaşadığı sürece işine konsantre olamaz. Çalışırken ya da dinlendikten sonra bile geçmeyen vücut ağrıları olan veya dinlenememiş bir çalışan güne enerjik başlayamaz. Bu da hem çalışanın hem de şirketin başarısını önemli ölçüde etkiler. Çalışanlarınızın çalıştığı zamanlarda bile dinlenmesi için alacağınız oyuncu koltuğu kolçak özelliklerine dikkat etmeniz gerekir. Doğru oyuncu koltuğu almadığınız sürece çalışanlarınız dinlenemez dolayısı ile de beklediğiniz şirket başarısını da yakalamamış olursunuz.

İş yerlerinde ve ofislerde anlaşma yapacağınız odalarda kullanılan oyuncu koltuğu kolçak özellikleri de önemlidir. Kollarını koyduğu zaman rahat edemeyen ve oturduğu yerde rahatsız hisseden bir müşteri işletmenize güven duymaz. Otururken hissettiği rahatsızlık hissini atamadığı için de konuşmalara ve anlaşmalara konsantre olamaz. Rahat hissedilmeyen bir ortamda da hiçbir müşteri anlaşma yapmak istemez. O yüzden oyuncu koltuğu kolçağı ufak gibi görünse de önemli bir ayrıntıdır. Bu yüzden de ofis ve iş yeri gibi yerlerde oyuncu koltuğu alırken kolçak özelliklerine dikkat etmek oldukça önemlidir. Doğru oyuncu koltuğu satın aldığınız zaman artan başarıyı da gözlemlemiş olacaksınız.

Oyuncu Koltuğu Kolçaklarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oyuncu koltuğu kolçak özelliği her ürüne ve markaya göre farklılık gösterebilir. Ancak ideal oyuncu koltuğu kolçak özelliği ne olmalıdır ona bakmak gerekir. Çünkü kolçaklar rahatlık ve konfor seviyesini yükselten ufak olmayan ayrıntıdır.

  •        Kolçakların esneme kabiliyeti yüksek olmalıdır. Böylece kırılmalara karşı dayanıklı olur.
  •        Oyuncu koltuğunda kullanılan malzemenin vücut ile temas halinde insan sağlığına zarar vermemesi önemlidir.
  •        Oyuncu koltuğu kolçağı 3 boyutlu olması gerekir. Kollarınızı koyarken daha rahat edebilmeniz için gereklidir.
  •        Oyuncu koltuğu kolçak yüzeyi yumuşak dokulu olmalıdır. Böylece saatlerce oyuncu koltuğunda kollarınız sabit dursa bile dirseklerinizde ve kollarınızda kemik ağrısı olmayacaktır. Sert yüzey bir süre sonra kemik ve kas ağrısına yol açacaktır.
  •        Oyuncu koltuğu kolçağı hareketli olmalı ve ayarlanabilir yükseklik ayarı bulunmalıdır. Masanın altında ya da üstünde kalan kol ve dirsekleriniz bir süre sonra ağrı hissetmeye başlar. Ama oyuncu koltuğu kolçak özellikleri içerisinde hareketli ve ayarlanabilir yükseklik seviyesi bulunuyor ise dilediğiniz şekilde bu yüksekliği ayarlarsınız ve kas ile kemik ağrısı yaşamazsınız.

Bu özelliklerin hepsini bir arada bulunduran Xprime ve Ofisel oyuncu koltuğu kolçaklarıdır. 3 kademeli ayarlanabilir oyuncu koltuğu kolçak özelliği sayesinde konforunuzu da artırmış olur. Xprime ve Ofisel markalarının 100’den fazla modellinin çoğunda 3 kademeli kolçak yükseklik ayar özelliği bulunur. Ufak bir ayrıntı gibi görünse de zaman içinde dinlenirken kol ve kas ağrısı hissetmemeniz konfor seviyesi hakkında bilgi verecektir. Bu markaların kalitesini de bu sayede anlayabilirsiniz.

 Xprime ve Ofisel markaları ideal oyuncu koltuğu kolçak türlerini uzun araştırmalar ile analiz edip ürünlerinde ona göre malzeme kullanmışlardır. Diğer oyuncu koltuğu markaları ile karşılaştırıldığı zaman özellikleri daha fazla olup dayanıklıdır. Esneme kabiliyeti olduğu için de kolayca kırılmaz.

Oyuncu Koltuğu Kolçak Tavsiyeleri

Oyuncu koltuğu kolçak özellikleri bir ürünün konfor seviyesini belli eden en önemli ayrıntılardan biridir. Oyuncu koltuğu kolçak özellikleri en iyi olan ürün serileri Xprime ve Ofisel markalarında bulunur. Bu iki markanın oyuncu koltuğu kolçaklarının % 89’u 3 boyutlu ve yumuşak kolçak yüzeyine sahiptir. Xprime ve Ofisel modellerinin % 75’inden fazlasının oyuncu koltuğu kolçak özellikleri arasında 3 kademeli yükseklik seviyesi ayarlanabilir şekilde üretilmiştir. Çalışırken ya da bilgisayar başında oyun oynarken bu 3 kademeli kolçak özelliğini kullanabilirsiniz. Özellikle saatlerce bilgisayarda oyun oynayan bir gamersanız ve oyun turnuvalarına katılıyorsanız bu markaların oyuncu koltuğu sizin için ideal olacaktır. Saatlerce masaya dayamak zorunda olduğunuz kol ve dirseğiniz yerine doğru yükseklik boyutuna getirdiğiniz kolçağınız yardımı ile rahatça oyun oynayabilirsiniz. Böylece saatler sonra kollarınızda ve dirseklerinizde de ağrı hissetmemiş olursunuz.  

Ofisel markasının oyuncu koltuğu kolçak özellikleri en iyi olan modelleri bulunur. Bunlar; Ofisel Bulls oyuncu koltuğu, Ofisel Blody oyuncu koltuğu ve Ofisel Alpha Fab1 oyuncu koltuğudur. Üstün konfor özellikleri sayesinde saatlerce otursanız bile kol ile dirseklerde ağrı olmadan dilediğiniz işi yapabilirsiniz.

Xprime markasının ise çok çeşitli serileri ve modelleri bulunur. Yumuşak oyuncu koltuğu kolçak özelliği bulunan ürünleri çok fazla sayıdadır. Ancak en başında Xprime Hero oyuncu koltuğu, Xprime Zeus ve Zeus V2 oyuncu koltuğu serileri gelir.

Xprime CLA oyuncu koltuğu ve Xprime Air oyuncu koltuğu, Xprime Omega oyuncu koltuğu, Xprime Titan oyuncu koltuğu kolçak özellikleri en iyi serilerden biridir.

Xprime King Fabric oyuncu koltuğu ve Xprime Plus oyuncu koltuğu modelleri terletmeyen fileli kumaş özelliği yanında kolçakları ile de öne çıkar. Bunlara ek olarak Xprime Cool oyuncu koltuğu kolçak özelliği yüksek modellerdendir.

Uslanmaz gamerlar için oyun turnuvalarında rahat edecekleri gaming oyuncu koltuğu modelleri vardır. Bu modellerde oyuncu koltuğu kolçak özellikleri arasında 3 kademeli ayarlanabilir yükseklik ayarı bulunur. İstediğiniz yüksekliğe getirerek oyunda motivasyonunuzun bozulmasına izin vermeyebilirsiniz. Bu modeller; Xprime Winner oyuncu koltuğu, Xprime Pubg oyuncu koltuğu, Xprime King ve King Extra oyuncu koltuğu modelleridir. Gamerlar için özel serilerdendir.

Oyuncu koltuğu kolçak özellikleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için Xprime ve Ofisel markalarının satış sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ek Kaynaklar

Yayınlanan 2022-04-15 Tarafından Mehmet Ayvaz Oyuncu Koltuğu 0 4794

Bir yorum bırakCevap bırak

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu